Archive for the ‘Semazen Organizasyonları’ Category

Harem’de her türden eğlence ve oyun havasının meşru-gayr-ı meşru demeden yapıldığı iddiası doğru mudur?(*)

Önce şunu ifade edelim ki, “Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir; harama girmeye hiç lüzum yoktur.” kâidesince, İslâmiyette de eğlence vardır. Bu eğlence, meşru dairenin sınırları içinde kalmak şartıyla, erkekler ile erkekler arasında, kadınlar ile kadınlar arasında veya mahremiyet düsturlarına riâyet edilerek birbirine yasak olmayan kadınlar ile erkekler arasında yapılabilir. Mesela bir aile reisi, hanımı ve çocuklarıyla meşru dairede eğlenebilir.

Aynen bunun gibi, Harem-i Hümayun denilen Padişahların evi de bir aile yuvasıdır. Padişah, eşleri ve çocuklarıyla birlikte meşru olarak elbetteki eğlenebilecektir. Bu aile eğlencelerine, Padişah’ın karı-koca hayatı yaşadığı câriyeler  de katılabilecektir. Elbette ki bu eğlenceler, Harem’in müsait bir yerinde ve mesela Hünkâr sofrasında yapılacaktır. Ancak bir kısım kitaplarda tasvir edildiği gibi, duvarlarındaki âyet ve hadisler, tasvir edilen eğlencelere müsaade etmeyeceği malumunuz. İkince olarak, meşru dairenin sınırları, tasviri belli çevrelerce yapılan eğlencelere müsaade etmemektedir.

Şunu da ifade edelim ki, bu salonda aile toplantıları yapılması, yabancı kadınlar bulunmamak şartıyla ailenin yanında padişahın, kadın efendilerin, çocuklarının, câriyelerin ve benzeri haram olmayan kimselerin de bulunduğu meclislerde İslâma aykırı olmayacak şekilde ilahiler söylenmesi, sazlar çalınması ve hatta meşru dairede gülünüp eğlenilmesi elbette ki inkar edilemez. Zaten biz de bu salonu, Harem’in oturma odası ve misafir ağırlama salonu diye tarif ettik.Burada ne gibi eğlencelerin yapılabileceğini Sâfiye Ünüvar’dan okuyabileceğiniz kısa harem hayatından anlamak mümkündür.

(*) Bilinmeyen Osmanlı (s.338-339)

 

 

İslâmi tarzda düğünler, dini etkinlikler

 

Sakarya Semazen İletişim;

0535 305 78 35

Sakarya Dini Düğün Organizasyonu, İslami Düğün Organizasyonu

,

 

İçinde, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, pomakıyla, kürdüyle, arabıyla, arnavutuyla, yörüğüyle, lazıyla, süryanisiyle ve ismini sayamadığımız nice milletleriyle 72 milletten insan barındıran ve geçmişte sergilediği tavırla sicilini temize çıkarıp adeta destan yazan Sakarya’ya yakışan bir hizmet geliyor; Sakarya Semazen!

Sakarya Semazenİstanbul’dan sonra en kozmopolit olan Sakarya’ya, çok dilli ve çok renkli olan yelpazesi ile bu güzel ve nadide ilimize, Sakarya Semazen olarak bir renk de biz katalım istedik. Kendi gelenek, görenek ve ananelerini ve de kültürlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak her bireyin hakkıdır, diye düşündüğümüz için, bu tarz bir arayış içerisindeki her bireyin ihtiyacına ve talebine çözüm üretmek kıvancımızdır.

Sakarya Semazen, alanında kalitesini ve güvenilirliğini ispat etmiş İsabet Organizasyon bünyesinde kurulmuş ve onun tecrübesiyle hareket eden bir kuruluştur.  2002 yılından bu yana Türk-İslam gelenek ve göreneğine uygun tarzda Organizasyon ve menajerlik alanında hizmet veren İsabet Organizasyon, referansını  her yıl Türkiye ve Avrupa’da gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyon ve etkinlikten almaktadır.

Türk-İslam gelenek ve görenek beklentisine yakışan tarzda düğün, nişan, sünnet ve de çeşitli etkinlikleri profesyonel kadrosuyla icra eden Sakarya Semazen, mehteran takımları, folklor olarak Zeybek,  Kafkas ve Çayda Çıra ekipleri, İlahi ve ses sanatçıları, Dünya birincisi Hafızları, Sohbet Hocaları, Şair ve Yazarları, TV programcıları ve sunucuları ile birlikte bünyesinde yaklaşık 200’e yakın sanatçıyı bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Sakarya Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyona, organizasyon için gerekli olan bütün ekipmanları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

 Yukarıda saydığımız hizmetlere  ek olarak, Fuar Organizasyonları, Açılışlar, Ramazan Programları, Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve ilüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş, palyaço,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Siz de Sakaryalılar olarak, organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Sakarya Dini Düğün Organizasyonu

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 – 0532 227 63 15

 

‘Hz. Mevlana’yı Anma ve Hoşgörü’ Programı

Belediyeler, Dernekler, Partiler, Okullar ve Firmalar !İşte Mükemmel Bir program….-Türkiye Turnesi’Hz. Mevlana’yı anma ve hoşgörü’ programını şehrinizde organize etmek için;

Rezervasyon: 0212 962 01 00 0535 305 78 35 – 0532 227 63 15

gLP4BQ

Sayın yetkili; İsabet Organizasyon & Yapım olarak gerçekleştirdiğimiz, hoşgörü ve ilim insanı Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi anma programız hakkında bilgiler aşağıdadır.
 
PROGRAMIN ADI– ŞEB-İ ARUS (HZ. MEVLANA’YI ANMA VE HOŞGÖRÜ PROGRAMI)
 
PROGRAM SÜRESİ – 120 DK
 
ETKİNLİK TARİHLERİ – (TÜRKİYE TURNESİ)
 
PROGRAM İÇERİĞİ :
 
KONFERANS– EĞİTİMCİ-YAZAR VEHBİ VAKKASOĞLU (Hz. Mevlana’yı anlamak)
 
KONSER SANATÇI & BESTEKAR AYKUT KUŞKAYA (Mevlana Eserleri)
 
ŞİİR DİNLETİSİ-HZ. MEVLANA ŞİİRLERİ
 
ORKESTRA– (3 kişi)
 
NEY DİNLETİSİ
 
SİNEVİZYON GÖSTERİSİ
 
SEMAZEN GÖSTERİSİ (3 SEMAZEN)
 
PROGRAMIN SUNUCUSU (Profesyonel bir sunum)
 
PROGRAM KAŞESİ Lütfen Bilgi alınız
 
Şirketimiz 2002 yılından bu yana, milli ve manevi değerlere saygılı, projeler gerçekleştirmektedir. Aynı zaman da sanatçı menajerliği de gerçekleştiren şirketimiz 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye turnesi olarak ŞEB-İ ARUS programları gerçekleştirmiştir.

 

Mevlana haftası, mevlana haftası organizasyonları, şeb-i aruz etkinlikleri, şeb-i aruz organizasyonları, mevlana haftası sema gösterisi

Sakarya Semazen Ekibi

Sema; Hz. Mevlana’nın Rabbine olan manevi bağını, hem tefekkür hem de zikir olarak sunduğu bir ayin şeklidir.

Mevlana Hazretlerinin büyük hoşgörüsü dünyanın dört bir yanında ilgi görürken, mevlevi ayinleri de beraberinde yer almıştır.

Son dönem de, Özel geceler de ( Ramazan Ayı, Mübarek geceler vs.) yapılan etkinlikler de Sema Ayinlerinde yer verilmektedir.

Halkımızın büyük teveccüh gösterdiği, Sema Ayinleri, düğünlerimizinde vaz geçilmezi olmaya başlamıştır.

Özellikle islami düğün ya da dini düğün olarak adlandırılan alternatif düğün organizasyonlarının vazgeçilmezi olan Sema Gösterisi , her geçen gün daha da çok izleyiciyle buluşmaktadır.

Şirketimiz bünyesinde yer alan Semazen kadromuzda 18 Erkek, 4 bayan, 2 çocuk semazen bulunmaktadır.

Semazen Başımız Hasan Muçay’ın 1962′de başlattığı  bu çalışmalar 50. senesinde Türkiye’nin yanı sıra 48 Ülke’de de Ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

Düğün, Nişan, sünnet, açılış ve diğer özel günlerinizde Semazenlerimizle Özel Bir Gösteri arzu ederseniz lütfen iletişime geçiniz…

Semazen İletişim: 0535 305 78 35 – 0532 227 63 15