Mehter Organizasyonu Firması

Son birkaç yıldır düğün, sünnet ve diğer özel günlerde Mehter Takımları sahne almaktadır. Oldukça üst düzey bir görsel şölen sunan bu türdeki ekipleri özel günleriniz için çağırabilirsiniz. Bu yazımızda Sakarya Organizasyon firmamızın Mehter Organizasyonları hakkında önemli bilgiler vereceğiz.Mehter Gruplarının görev aldığı organizasyonlar
– Düğün: Özellikle İslami şartlara uygun olan düğünlerde Mehter Takımları sahne almaktadır. Misafirlerinize Osmanlıdan kalan mirasımız olan mehter takımları ile güzel bir karşılamak yapabilirsiniz.– Sünnet: Son zamanlarda sünnet düğünlerinde en çok gördüğümüz organizasyonlardan biri de Mehter Takımları olmaktadır. Eğer çocuğunuz veya bir yakınınızın sünnet töreninde mehter takımı istiyorsanız bizi aarayın. Sakarya Mehter takımı firması 0535 3057835.Firmamız uzun yıllardır Sakarya’da çalışmalarını sürdürmektedir. Bu güne kadar birçok özel gün için mehter takımı organizasyonları yapmış bulunmaktayız. Eğer sizde düğün, sünnet ve diğer özel günlerinizde misafirlerinize güzel bir şölen sunmak istiyorsanız bizim ile iletişime geçiniz. Mehter ekibimiz uzun yıllardır bu işi yapan profesyonel ve deneyimli arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Bizim tarafımızdan oluşacak olan herhangi bir sorunda siz değerli müşterilerimizi mağdur etmeden sorunu hızlı bir şekilde çözeriz. Ekibimiz Sakarya ilinde bulunan her noktaya görevli olarak gitmektedir. Sizin tek yapmanız gereken ekibimize organizasyonun düzenleneceği yeri belirtmek olacaktır.

Bayramlar

Renkli geçer çoğunun bayramı.Kalabalıklar,neşe,eğlence,yemek,içmek vs.Bayram namazıyla başlar herşey.Sonra el öpmeler ve harçlıklar gelir ardından.Güzeldir bayramlar.Küslerin barıştığı,kırgınlıkların bittiği günlerdir.Hele aile büyükleri varsa bir de oh mis.BİR DEKİMSESİ OLMAYNLAR VARDIR.Özellikle yaşlılar.Herkes akrabaları ziyaret eder.Bi an bir yerde koca kalabalıklar oluşur,yemekler yenir,kahkahalar atılır.hep beraber gezmelere gidilir .Bayramdan sonrası için planlar yapılır.
En önemlisi küslerin barışması aslında.Ne kadar kırgın olurlarsa olsunlar sadece bayramın hatrına belki deel uzatıpbayramlaşmak.Bayram sabahları güzeldir.Erkenden kalkılır.Erkeklerin namazdan gelmesi beklenir.Onlar gelene kadar kahvaltı hazırlanır,çaylar demlenir,onlar gelmeden kimse birşeye dokunmaz.Sonra zil çalar bakarsın gelmişler.Sıcacık simitler,boyozlar alınmıştır,küçükler babaların boynuna atlayıp bayram için eller öpülür,ve en önemlisi harçlıklar verilir.Bu küçükler için bayramın en eğlenceli kısmıdır aslında 
Bir de uzak diyarlarda oturan akrabalarınız eşleriniz dostlarınız da gelmişse işte asıl bayram o olmuştur.Bayram sevdikleinle anlam kazanır.Bayram için heyecanla alınan güzel elbiseler giyilir,ve artık gezme zamanıdır.Kuzenler toplanır genç gence önce yemek yenir sonra şehrin en güzel manzaralı yerlerine gidilip çay,kahve eşliğinde tatlı sohbetler edilir.Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile.Eğlence hat safhada olur.Herkes bir anısını anlatır,küçükken yapılan aktiviteler konuşulur.Ve sonunda zorla da olsa evin yolu görünür.Biraz üzücü olsa da.Birde yatılı kalmalar vardır .Sabaha kadar deliler gibi muhabbet edip kahkahalarımızın sesine annemizingelip çabuk uyuyun uyarıları vardır. İyi ki yaşamışız diyorum iyiki var bayramlar..

İslami düğün

Düğün törenlerimiz bizlere manevi dini anlayışımızın kendimizi yansıtan değerlerimizin bir kısmıdır.ALLAH’IN bize bu özel günü lütfettiği şekilde yerine getirmek yüce rabbimize sonsuz bir teşekkürdür.Hayırlı bir işe hayırla başlarsak bizim için en hayırlısı o olur.
Düğün de islami alem dünyasıdır.Düğün gecesi bize helal kılındığı şekilde olmalıdır.Ben gelenekleri yerine getiriyorum,yüce rabbimin rızasıda önemlidir. Vurgusunuda yerine getiriyorum demektir. ALLAH’ın rızası ile birlikte gönlümüzü yüreğimizi güzel kılan ilahiler, bize allah aşkını veren tasavvuf bir gece yaşamaktır.
Bu geceyi maneviyata bağlayan semazen gösterileri de ALLAH’ın sevgisini hoşluğunu üzerimize almak için izleyen tüm kişilerin gönül kalbini ona bağlayan iç duygu şelalesidir. Semazen nedir? Sorularına gelince…
Sema; soyut olarak insanın alemde varoluşu Yüce Rabba olan aşk ateşini ona en doğru şekilde ilerlemesini, yürüdüğün yolun sonunun ona çıkacağını ifade eder. Sema eden semazenler her dönüşünde kalbinde dilinde ALLAH’ın ismini ism-i celal okur.Onun kalbinin her ritmi allah için atar, kan damarlarında dolaşır.Bin hayırlı işi yapmak başa gelicek bir hayırsızı engellemektir. Yüreğimizi yüreğini allah aşkıyla birleştiren Rabbimize sonu olmayan bir teşekkürdür.

Bisiklet sürmek özgürlüktür

Böyle koskoacaman bir ala olacak yanına alacaksın kuzenlerini büyük küçük demeden.Hepimizin altında süper bisikletler olacak.Hızını öyle bir ayarlayacaksın ki herkesi geçebilesin.Sonra herkesi geçip bağıra bağıra şarkılar söyleyip içini rahatlatacaksın.Sonra bir bakmışsın herkes geçmiş seni birer birer.Sonra kahkahalara tutulup hızla onlarla yarışıp tekrar geçmeye çalışırsın.İşte eğlence tamda burda başlar.Herkes ayrı bir hırsla pedalları çevirir çok fazla efor harcarız.Bir bakmışsın sonra herkesin perti çıkmış durumda.
Herkes bir yere bisikletini park edip dinlenme derdine düşmüştür.Herkes o anları hatırlayıp gülme krizine girer.Herkes su arama peşine düşer birde.A ma herkes gayet güzel bir şekilde yorulduğu için kimsenin gezmeye hali kalmaz.Ama içlerinden birtanesi vardır dırdır edip herkesi gezmek için ikna eder.
Herkes o halsizlik ve yorgunlukla zar zor kalkıp yemekler yenir,çaylar içiir muhabbet edilir ama herkes halinden memnun olup gezmeye devam edilir.deniz havası alınır oh mis..Herkes azda olsa dinlenir,kimisi uyuklar bile havanın güzelliğine dayanamayıp.Tabi vakit ilerledikçe herkes iyice sersemleşir.Herkes evin yolunu gözler .Giderken herkes bir köşede uyur resmen .Hiç kimsenin enerjisi kalmamıştır nerdeyse.Ama herşeye rağmen herkesin dilinden şu sözcükler dökülür.
‘BİSİKLET SÜRMEK ÖZGÜRLÜKTÜR’.Evet öyledir çünkü araba gibi değil benzinle çalışsın,veya motor değil ki ellerini arkaya bırakıp bağırarak şarkı söylemek ancak bisikletle mümkündür.

Selman Okumuş İletişim, Selman Okumuş telefon Numarası

Selman Okumuş Telefon Numarası

Selman Okumuş Telefon Numarası

HAFIZ SELMAN OKUMUŞ İLETİŞİM 0212 962 01 00- 0535 305 78 35

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli Hafızlardan biri olan Hafız Selman Okumuş , Dünya Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmalarında büyük başarılara imza atmıştır.

Hafız Selman Okumuş Dünya Kur’an Okuma yarışmalarında 6 kez dereceye giren tek Türk Hafızdır.

Selman Okumuş Telefon Numarası

Dünya Kuran Okuma yarışmalarında 2 kez dünya 1.’si olan Hafız Selman Okumuş , ayrıca Dünya genelinde gerçekleştirilen yarışmalarda artık jüri üyeliği de yapmaktadır.

Hafız Selman Okumuş’un etkinlik organizasyonlarını İsabet Organizasyon yapmaktadır.

Hafız Selman Okumuş’u etkinliklerinize davet etmek için iletişime geçeceğiniz telefon numaraları:   0212 962 01 00 ve 0535 305 78 35’dir. Hafız Selman Okumuş’un menajeri İsa Efe’dir.

Hafız Selman Okumuş Kur’an Ziyafeti Talepleriniz için hemen arayın.

Hafız Selman Okumuş İletişim 0212 962 01 00- 0535 305 78 35

 

Nişan Organizasyonu Sakarya

Nişan organizasyonları, gelin ve damatların evliliğe giden yolda mutluluklarını tüm tanıdıkları ve akrabaları ile paylaşmak istedikleri özel merasimlerdir. Bazı nişan törenleri aile içerisinde ve sade bir şekilde kutlanırken, kimi çiftler bu törenlere çok özenmekte ve düğün öncesinde de sevdiklerine görkemli bir tören yaşatmak istemektedirler. Büyük çaplı nişan organizasyonlarında profesyonel destek alarak yükünüzü hafifletebilir ve bu özel gününüze gelen misafirlerinize unutamayacakları bir nişan töreni sunabilirsiniz. Nişan organizasyonu Sakarya firmamız, büyük nişan törenlerinde her türlü ekip ve ekipman hizmeti vermekte ve size özel nişan paketleri hazırlamaktadır.

İsabet organizasyon olarak, nişan törenlerinde gelin ve damadın hayallerini süsleyen gösteri ve hizmetleri sunmaktayız. Sakarya ili ve çevresinde düzenleyeceğiniz organizasyonların yanı sıra, Türkiye’nin her noktasında gerçekleştireceğiniz nişan törenlerinize bizleri davet edebilir ve profesyonel bir organizasyon hizmeti alabilirsiniz. Semazen grupları, mehter takımı, ilahi ve tasavvuf ekipleri, animasyon grupları, Kafkas dans ekipleri gibi çeşitli profesyonel gösteri ekiplerimizi nişan organizasyonlarınız için kiralayabilirsiniz. Süsleme ve ekipman ihtiyaçlarınız için de bizlerle iletişime geçebilir ve hayallerinizdeki nişan organizasyonuna sahip olabilirsiniz.

Sakarya Sünnet Organizasyonu

Oğulları için güzel bir sünnet düğünü organizasyonu yapmak isteyen aileler, aylar öncesinden hazırlıklara başlarlar ve düğün yaşlandıkça telaş da artar. Tabi bu telaş arasında birçok önemli şey unutulur ve aileler koşturmaktan misafirleriyle ilgilenecek vakit bulamazlar. Bu özel günlerinizde yorulmak yerine profesyonel bir organizasyon yardımı alarak yükünüzü hafifletebilirsiniz. Sakarya sünnet organizasyonu firmamız, sünnet düğünlerinde müşterilerine profesyonel ve sorunsuz bir hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Sakarya ve çevresinde davet edildiğimiz organizasyonlarda, gösteri gruplarımız ve diğer hizmetlerimizle tam teşekküllü organizasyonlar gerçekleştirdik. İslami sünnet organizasyonlarında da çeşitli dini gösteri grupları ve ekipmanlarımızla sizlere ve davetlilerinize güzel bir merasim yaşatmaya hazırız. Mehter takımı, ilahi ve tasavvuf grubu, semazen grupları, animasyon ekipleri, palyaço, ilahi sanatçıları gibi çeşitli gösteri ekiplerimiz sünnet düğünlerine renk katarak misafirlere coşku dolu anlar yaşatmaktadır. Bunun yanı sıra İsabet organizasyon olarak hem Sakarya ve çevresinde hem de Türkiye genelinde organizasyon ekip ve ekipmanı kiralama hizmeti de vermekteyiz. Hazır sünnet paketlerimizden birini seçebilir veya istekleriniz doğrultusun

da bir sünnet paketi hazırlatabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışımızdan sizler de yararlanın.

 

Mustafa Demirci İletişim, Mustafa Demirci Telefon, Mustafa Demirci Menajer

Mustafa Demirci İletişim

Mustafa Demirci İletişim

MUSTAFA DEMİRCİ İLETİŞİM NUMARASI

Mustafa Demirci Konser İletişim Hattı >>> 0212 962 01 00 – 0535 305 78 35 -0 532 227 63 15

Tasavvuf müziğinde önemli başarılara imza atan duayen sanatçı ve bestekar Mustafa Demirci, birbirinden önemli çalışmalarıyla hizmet etmeye devem ediyor. Mustafa Demirci Sultanım, Mustafa Demirci Vakti seher, Mustafa Demirci eserleri, mustafa demirci klipleri, mustafa demirci yeni albüm, mustafa demirci yeni eser, mustafa demirci besteleri, mustafa demirci’ye nasıl ulaşırım, mustafa demirci resmi internet sitesi, mustafa demirci resmi site, mustafa demirci sahne kaşesi, mustafa demirci ankara konseri, mustafa demirci istanbul konserleri, mustafa demirci bursa konseri, mustafa demirci adana konserleri, mustafa demirci avrupa turnesi, mustafa demirci

                          MUSTAFA DEMİRCİ TELEFON NUMARASI

Mustafa Demirci Yurt İçi ve Yurt dışı konser talepleriniz için 0212 962 01 00, 0535 305 78 35 -0 532 227 63 15’den iletişim kurabilirsiniz.

mustafa demirci telefon

mustafa demirci telefon

Mustafa DEMİRCİ RESMİ SİTE

Mustafa Demirci Menajer

Mustafa Demirci Menajer

MUSTAFA DEMİRCİ KONSER TALEP>>> 0212 962 01 00-0535 305 78 35 – 0532 227 63 15

Sakarya Mehter Takımı

Osmanlı döneminden günümüze kalan geleneklerden biri olan mehteran gösterileri, etkinlik ve organizasyonların vazgeçilmez unsurlarından biridir. Osmanlı ruhunu yansıtan eserlerle günümüzde de tüylerimizi diken diken etmeyi başara mehteran takımları; artık dini düğün ve sünnet törenlerinde de tercih ediliyor. Herkes küçüklüğünde mili bayram ve törenlere katılmıştır ve mehteran takımının o eşsiz gösterisine en az bir kere şahit olmuştur. Profesyonel organizasyon firmamız, düzenlemek istediğiniz etkinliklerde mehteran takımı ile konuklarınızı coşkulandırmanız içi gereken tüm hassasiyeti göstermektedir.

Osmanlı döneminin orijinal mehteran kıyafetleri ve ekipmanları ile hizmet veren Sakarya mehteran kadromuz, katıldıkları etkinliklerde herkesi kendilerine hayran bırakmayı başarmakta ve bu Osmanlı geleneğini başarılı şekilde sürdürmektedir. Osmanlı döneminde mehterhanede çalınan yeniçeri askeri müziğini, katıldığımız organizasyonlarda manevi duyguları uyandıracak ve seyredenleri etkisi altında bırakacak 16 kişilik uzman kadromuzla gelecek nesillere aktarmak, Sakarya mehter takımı olarak ilkelerimizden biridir. Türkiye’nin tüm bölgelerindeki çeşitli organizasyonlarda mehter takımı kiralama Sakarya ekibimiz görev almıştır. Bu önemli mehteran geleneğini sizler de düzenlediğiniz etkinliklerde misafirlerinize yaşatmak için uzman kadromuzdan yararlanabilir ve sorunsuz bir hizmet alabilirsiniz. Mehter gösterisi Sakarya ekibi, Türkiye’nin her noktasında oldukça gerçekçi ve başarılı gösteriler sergileme devam ediyor.

Her türlü organizasyonlarda mehter takımı Sakarya ekibimiz sizlerin yanındadır. Müşteri memnuniyeti güvencesi ile sunduğumuz mehteran kiralama hizmetimizden sizler de bizimle iletişime geçerek faydalanabilir ve davetlilerinizin unutulmaz bir mehteran gösterisine şahit olmasını sağlayabilirsiniz.Sakarya-mehter-kiralama

Harem’de her türden eğlence ve oyun havasının meşru-gayr-ı meşru demeden yapıldığı iddiası doğru mudur?(*)

Önce şunu ifade edelim ki, “Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir; harama girmeye hiç lüzum yoktur.” kâidesince, İslâmiyette de eğlence vardır. Bu eğlence, meşru dairenin sınırları içinde kalmak şartıyla, erkekler ile erkekler arasında, kadınlar ile kadınlar arasında veya mahremiyet düsturlarına riâyet edilerek birbirine yasak olmayan kadınlar ile erkekler arasında yapılabilir. Mesela bir aile reisi, hanımı ve çocuklarıyla meşru dairede eğlenebilir.

Aynen bunun gibi, Harem-i Hümayun denilen Padişahların evi de bir aile yuvasıdır. Padişah, eşleri ve çocuklarıyla birlikte meşru olarak elbetteki eğlenebilecektir. Bu aile eğlencelerine, Padişah’ın karı-koca hayatı yaşadığı câriyeler  de katılabilecektir. Elbette ki bu eğlenceler, Harem’in müsait bir yerinde ve mesela Hünkâr sofrasında yapılacaktır. Ancak bir kısım kitaplarda tasvir edildiği gibi, duvarlarındaki âyet ve hadisler, tasvir edilen eğlencelere müsaade etmeyeceği malumunuz. İkince olarak, meşru dairenin sınırları, tasviri belli çevrelerce yapılan eğlencelere müsaade etmemektedir.

Şunu da ifade edelim ki, bu salonda aile toplantıları yapılması, yabancı kadınlar bulunmamak şartıyla ailenin yanında padişahın, kadın efendilerin, çocuklarının, câriyelerin ve benzeri haram olmayan kimselerin de bulunduğu meclislerde İslâma aykırı olmayacak şekilde ilahiler söylenmesi, sazlar çalınması ve hatta meşru dairede gülünüp eğlenilmesi elbette ki inkar edilemez. Zaten biz de bu salonu, Harem’in oturma odası ve misafir ağırlama salonu diye tarif ettik.Burada ne gibi eğlencelerin yapılabileceğini Sâfiye Ünüvar’dan okuyabileceğiniz kısa harem hayatından anlamak mümkündür.

(*) Bilinmeyen Osmanlı (s.338-339)

 

 

İslâmi tarzda düğünler, dini etkinlikler

 

Sakarya Semazen İletişim;

0535 305 78 35